מכינים מראש אורז  – כוס אורז תספיק ליותר מ 4 מנות.

מרסקים לפרורים לא קטנים מדי חבילת טופו קשה (אני השתמשתי בטופו בסגנון יפני, אריזה אדומה “שיזן טופו”). הכמות מספיקה ל 4 מנות בגודל סביר.

בפומפיה מגרדים 4 שיני שום + ג’ינג’ר עד שיש כמות של כף גדושה משניהם וקוצצים 4 ס”מ פלפל אדום חריף (הסוג הרגיל מהסופר, לא חייבים פלפל צ’ילי וזה לא יוצא חריף מדי אחרי הטיגון והערבוב עם השאר).

בכוס מערבבים כף שמן, 4 כפות סויה, חצי כפית רוטב דגים, כף סוכר, כמה טיפות שמן סומסום ומוסיפים קצת מג’ינגר שגרדנו. מוסיפים 4 טיפות שמן קאפיר ליים.
אפשר לנסות להוסיף גם קצת מולאסה או סילאן (או במקום הסוכר) כדי להוסיף מתיקות וגם לצבוע את הטופו אחרת הוא יוצא קצת אפור.

מוסיפים שמן לווק – שכבה דקה אבל שיכסה לגמרי את התחתית, מטגנים קצת את הג’ינגר והפלפל החריף, מוסיפים את הטופו ואת הרוטב (לא צריך לטגן את הטופו לפני הרוטב, הוא לא צריך להתבשל כמו בשר בגרסה הרגילה) ומטגנים קצת עד שמריח ונראה מוכן. אפשר להוסיף עוד 2-3 טיפות של קאפיר ליים תוך כדי הטיגון. אחרי שמכבים מוסיפים כמה עלי כוסברה טריה.

במקביל לווק מכינים במחבת גדול 4 ביצי עין. צריך להכין את זה קרוב להגשה כדי שלא יחכה בצד ויהפך לביצה מבושלת מדי. אפשר גם להגיש עם ביצה קשה אבל המרקם  של ביצת עין עם השכבה הקריספית בתחתית שלה עובד טוב יותר.

קוצצים את החלק הירוק של גבעול בצל ירוק אחד ושמים בצד להגשה.

מגישים בקערה עם חצי אורז וחצי טופו וביצת העין למעלה.

 

* זה צמחוני למי שאוכל דגים (בגלל רוטב הדגים). אפשר להמיר לסויה או לנסות את המתכון לרוטב דגים טבעוני של “טבעוניות נהנות יותר”.

* במקום טופו אפשר גם כרובית – מתכון בספר של עז תלם

Comments

comments